On Luty 22, 2018, in Uncategorized, by zdrowezeby

Stosowanie nici dentystycznych

Zaglądając do łazienki przeciętnego Polaka, raczej nie znajdzie się w niej nici dentystycznej. Rzadko kiedy jest ona elementem wyposażenia kosmetyczek, podczas gdy powinna stanowić ich nieodłączny człon. To dentyści zalecają przekonać się do dawniej często używanych nici, których nie da się zastąpić niczym innym. Jak zatem z nich korzystać, jak często to robić i co to w ogóle daje?

Nici dentystyczne zakupić można w wielu miejsach. Dostępne są one w każdej aptece, choć tam akurat kosztują najwięcej, dlatego lepiej poszukać ich w kiosku, taniej drogerii czy zwykłym supermarkecie. Aktualnie są one tworzone w różnoraki sposób. Niektóre nici mają delikatny, miętowy aromat, inne z kolei są zupełnie bezzapachowe. Ze wszystkich korzysta się natomiast dokładnie tak samo – robiąc to jeszcze przed umyciem zębów. Zanim więc szczoteczka oral-b wyląduje w jamie ustnej, warto by było wziąć do ręki nić dentystyczną i przełożyć ją przez dwa palce, by następnie przesuwać jej kawałkiem po przestrzeniach międzyzębnych. Należy zrobić to bardzo dokładnie i to z każdej strony jamy ustnej, gdyż pozostałe resztki jedzenia mogą ukrywać się dosłownie wszędzie. Każde nitkowanie powinno kończyć się wymyciem zębów, co jeszcze poprawi jego efektywność. Czasami można też sięgnąć po nić dentystyczną wtedy, gdy np. nie ma się dostępu do szczoteczki czy wody. Warto nawet nosić ją ze sobą w podręcznej kosmetyczce czy torebce, aby po zjedzonym posiłku szybko przetrzeć nią przestrzenie jamy ustnej w restauracyjnej łazience.

 

Nić dentystyczna została bardzo doceniona przez samych specjalistów medycznych. To im przy współpracy z marką oral-b udało się nawet zaprojektować i utworzyć specjalną końcówkę do szczoteczek, której właściwości przypominają dość mocno właściwości nici dentystycznej. Ta końcówka to produkt „flossaction”, którego głównym celem jest docieranie do przestrzeni międzyzębowych oraz ich oczyszczanie. Nie zastępuje on może całkowicie nici dentystycznej, ale na pewno nie zaszkodzi go też zastosować.

 

Comments are closed.