Dieta a zapach oddechu

On Wrzesień 13, 2017, in Mycie zębów, by zdrowezeby

Dieta przeciętnej osoby nie jest w stu procentach prawidłowa. Przeważnie brak w niej pewnych, dobrych dla zdrowia produktów, albo, przeciwnie, wypełniona jest bezwartościowymi artykułami. To ona czasami może zmienić świeży oddech w ten nieświeży. Jak wtedy należałoby ją przekształcić?

Zachęcającym i aromatycznym oddechem raczej nie pochwalą się te osoby, które przepadają za czosnkiem oraz cebulą i do wszystkiego dodają te dwa warzywa. Wyroby cebulowe charakteryzują się tym, że posiadają allicynę, specjalny olejek eteryczny. Ma on oczywiście pewne lecznicze i drogocenne właściwości, wspomagając odporność czy zwalczając przeziębienie, ale przy okazji wydziela specyficzny zapach. Nie usunie go nawet miętowa guma do żucia czy odpowiednia pasta do zębów, ponieważ allicyna bardzo szybko dostaje się wprost do przewodu pokarmowego, a transmitowana jest razem z krwią.

Później dopiero, zwykle w najmniej odpowiednich momentach, wydziela się razem z oddechem, a także przez skórę. Zazwyczaj można więc poznać, czy osoba, z którą się rozmawia, jadła przed chwilą coś przyprawionego czosnkiem bądź cebulą. Intensywny zapach tych warzyw wydziela się jeszcze przez długie godziny po samym posiłku. Chcąc mieć więc świeży oddech, najlepiej całkowicie odstawić te przyprawy albo przynajmniej zrezygnować z ich stosowania tuż przed ważnym spotkaniem, uroczystością bądź randką. Jeśli jednak komuś zdarzy się po nie sięgnąć, a dopiero potem dowie się on lub przypomni sobie, że musi gdzieś wyjść, może poratować się specjalnymi tabletkami. Zawierają one m.in. wyciąg z pietruszki, który neutralizuje zapach wydostający się wprost z żołądka. Nie trafia on wtedy do samego oddechu.

Coraz częściej sami lekarze wspominają o bardzo ważnym wpływie diety na życie i zdrowie człowieka. Warto więc zadbać nieco staranniej o swój sposób żywienia poprzez dodawanie do niego wody oraz naturalnych produktów. Wystrzegać trzeba się za to bardzo ostrych przypraw, słodyczy, alkoholu, kawy czy produktów bogatych w konserwanty.

Tagged with:  

Comments are closed.