Dlaczego elektryczna szczoteczka jest wygodna?

On Lipiec 14, 2015, in Uncategorized, by zdrowezeby

Elektryczna szczoteczka do zębów łatwo wygrywa z manualną szczoteczką, jeśli chodzi o zdolność do czyszczenia. Włosie w elektrycznej szczoteczce szybciej i lepiej usuwa płytkę nazębną. Ich konstrukcja jest bardziej zaawansowana, dzięki temu łatwo i szybko docierają do miejsc trudno dostępnych, takie jak tylna powierzchnia zębów trzonowych i linia dziąseł. Dzięki temu możemy skutecznie zapobiegać próchnicy i bolesnemu zapaleniu dziąseł. Nie dziwi więc rosnąca popularność szczoteczek elektrycznych na całym świecie. W badaniu opublikowanym przez Amerykańskie Stowarzyszenie Stomatologiczne, wykazano, że aż u 80% procent z 16 tysięcy respondentów, zęby stały się czystsze po zmianie szczoteczki manualnej na elektryczną. Trudno się kłócić z takimi wynikami badań!

Sposób na szybkie mycie zębów

stomatologJeśli chcesz wybielić zęby, najlepsza będzie dla Ciebie szczoteczka do zębów z miseczkowatym włosiem. Skorzystaj też z wybielającej pasty do zębów, nieścierającej szkliwa. Pamiętaj jednak, by takiej pasty używać maksymalnie raz w tygodniu. W ten sposób nie zniszczysz sobie szkliwa.

Jeśli będziesz za bardzo starał się, by Twoje zęby były ładne i czyste, możesz niestety często zbyt intensywnie je szczotkować. Najczęściej oznacza to uszkodzenie dziąseł. Musisz przy tym pamiętać, że dziąsła nigdy nie odrastają. Zbyt energiczne szczotkowanie może również zetrzeć szkliwo z powierzchni zębów, co powoduje nadwrażliwość na zimno, ciepło i inne bodźce. Elektryczna szczoteczka do zębów zapobiegnie tym problemom. Włosie z odpowiednią siłą samo czyści Twoje zęby. Pamiętaj tylko o zmienianiu położenia szczoteczki na różnych częściach jamy ustnej, ale nie staraj się tego robić zbyt energicznie. Dzięki temu szczoteczka będzie odpowiednio naciskała na powierzchnię zębów.

Porady stomatologów

Stomatolodzy uważają, że mycie zębów elektryczną szczoteczką będzie łatwiejsze w przypadku osób cierpiących na zapalenie stawów, ograniczoną zdolność poruszania rękami lub ramionami, a także u osób leworęcznych. Elektryczne szczoteczki posiadają bowiem większe uchwyty, dzięki którym łatwiej jest je trzymać. Dotarcie do tylnej powierzchni zębów trzonowych wymagają nie lada umiejętności motorycznych. Dzięki takim szczoteczkom nie będziesz już więcej nie będziesz miał takich problemów.

Przed zakupem upewnij się, że elektryczna szczoteczka do zębów posiada zaokrąglone końce włókien. Dzięki temu unikniesz uszkodzenia dziąseł. Twój dentysta może również pomóc w ustaleniu, czy włosie szczoteczki powinno być miękkiej czy średniej twardości. Taka szczoteczka to dobry wybór.

Comments are closed.