Szczoteczka do zębów Philips Sonicare Elite e7300 jest popularna wśród klientów. W opakowaniu znajduje szczoteczka soniczna, główka z uchwytem szczoteczki, baza ładowarki i torba podróżna. Do największych zalet możemy zaliczyć lekkość szczoteczki, kątową szyjkę, zaawansowaną główkę szczoteczki, funkcje Smartimer i Quadpacer, kontrola prędkości i etui podróżne. Niestety podstawa elektrycznej szczotki do zębów jest zbyt mała i płaska, a przycisk zasilania nie jest wystarczająco silny, według niektórych użytkowników. Ta szczoteczka do zębów posiada wiele przydatnych funkcji. Cechuje ją przede wszystkim wielka ergonomia. Według niektórych naukowców jest co najmniej 20% bardziej skuteczna niż inne modele soniczne. Jeśli ktoś szuka niezwykle skutecznej elektrycznej szczoteczki do zębów z dużą liczbą przydatnych funkcji, to ten model z pewnością jest dla niego.

Nowy rodzaj szczoteczek elektrycznych – porady

CrossAction to nazwa nowej serii szczoteczek Oral-B. Szczoteczka od zębów różni się od innych tym, że włosie jest ustawione pod kątem 16 stopni. Taki kąt pozwala włosiu dotrzeć głębiej pomiędzy zębami niż normalny. Szczotka sięga głębiej, dzięki temu jest w stanie usunąć więcej bakterii i płytki nazębnej. Główka CrossAction może usunąć 100% więcej płytki nazębnej niż ręczna szczotka do zębów. Oprócz zwykłych funkcji (takich jak czujniki ciśnienia i ostrzegawczych liczników) elektryczna szczoteczka do zębów Pro4000 posiada także 4 różne tryby szczotkowania.

Tryby działania szczoteczki

szczoteczkaTryby „codziennie czyste” i „pielęgnacja dziąseł” są całkiem zwyczajne, ale dwa następne tryby: wrażliwy i wybielający sprawiają, że szczoteczka wyróżnia się od innych. Jeśli masz wrażliwe zęby to ta szczotka (lub Pro 3000) zaspokoi Twoje specjalne potrzeby. Tryb wrażliwy wykorzystuje zmniejszoną prędkość, dzięki której szczotka będzie delikatna, a jednocześnie skuteczna. Nie spowoduje też dyskomfortu, ani nie podrażni dziąseł jeszcze bardziej. Tryb wybielający łączy różne prędkości cyklu, w celu wytworzenia efektu polerowania na powierzchni zębów. Producent Oral-B mówi, że ten tryb jest skuteczny w zmniejszaniu przebarwień zębów podczas prowadzonych badań.

Podsumowanie

Producent oferuje 3 końcówki wymienne do szczoteczek. Ogólnie rzecz biorąc główkę trzeba zmieniać co trzy miesiące, więc te trzy, które znajdują się w pudełku, spokojnie wystarczą na 9 miesięcy, zanim trzeba będzie pomyśleć o kupieniu nowych. Dlaczego warto więc wybrać ten model? Szczoteczka do zębów Oral-B 4000 przede wszystkim jest polecana osobom, mającym wrażliwe zęby. Zawiera bowiem tryb niezbędny do czyszczenia wrażliwych dziąseł. Inne tańsze modele nie mają trybu wybielania, który zmniejszy przebarwienia na zębach.

Comments are closed.