Jak zwalczyć nieświeży oddech?

On Wrzesień 8, 2016, in Higiena jamy ustnej, by zdrowezeby

Nieświeży oddech to problem naprawdę wielu osób. Jest to kłopot dość wstydliwy, dlatego nie mówi się o nim głośno, a jednak występuje on bardzo często. Dla niektórych osób jest on powodem do wstydu, więc tacy ludzie chcą się go pozbyć, a w tym celu stosują się do różnych zaleceń lekarzy oraz dentystów. Szukają też w Internecie sposobów na to, jak zwalczyć nieświeży oddech i później trzymają się różnych wskazówek. A jakie są te wskazówki?

Sposoby na brzydki oddech

oddechNa pewno najważniejszą z nich jest to, by regularnie sięgać po swoje szczoteczki do zębów. Często poranne i wieczorne mycie zębów nie wystarcza, a już na pewno te dwa zabiegi nie wystarczą ludziom, którzy zmagają się właśnie z nieświeżym oddechem. Oni powinni zdecydowanie częściej sięgać po szczoteczki, czyli robić to po każdym zjedzonym posiłku. Dzięki temu żadna żywność nie pozostanie w ich jamie ustnej dłużej niż kilkadziesiąt minut, dlatego w buzi nie wytworzą i nie rozwiną się bakterie.

Podstawy higieny jamy ustnej

To one są najczęstszą przyczyną nieświeżego oddechu, dlatego należy je zwalczać i robić to dokładnie oraz systematycznie. Oprócz szczoteczki do zębów warto mieć także specjalny płyn do płukania jamy ustnej. Przywraca on w jamie ustnej prawidłowe pH i obniża ryzyko pojawienia się w ustach niekorzystnych bakterii. Dodatkowo, stosując go, można poczuć się świeżo, gdyż w takich płynach zawarte są specjalne olejki eukaliptusowe, które mają przyjemny zapach. Ważne jest też to, by unikać niektórych produktów spożywczych, jakie mają dość mocny aromat. Szczególnie niekorzystne będą: cebula oraz czosnek, gdyż ich zapach może być wyczuwalny nawet po umyciu zębów. Lepiej więc odpuścić sobie częste jedzenie tych warzyw.

Jeśli jednak podane tutaj sposoby nie pomogą i nawet specjalne szczoteczki oraz płyny nie poradzą sobie z nieświeżym oddechem, prawdopodobnie jego przyczyna jest nieco bardziej poważna. Wtedy z problemem należy się już udać do gabinetu stomatologicznego, by dentysta ocenił, co jest przyczyną dolegliwości. Najczęściej są nią różne choroby dziąseł oraz zębów.

Comments are closed.