Są pewne wizyty, których wszyscy się lękamy i których wszyscy chcielibyśmy za wszelką cenę uniknąć. Mowa oczywiście o wizytach u stomatologów, których nienawidzimy już od pierwszych lat swojego życia. To oni pokazują nam pierwsze szczoteczki i pomagają w ich wyborze. W dzieciństwie słyszymy od swoich rodziców, że jak będziemy niegrzeczni, to pójdziemy do stomatologa, a później przekonujemy się na własnej skórze, że rodzice mówili prawdę. Możemy jednak umiejętnie uniknąć tych wielce nieprzyjemnych wizyt. Jak to zrobimy?

Stomatolog poleca szczoteczkę elektryczną

mycie-zebowOczywiście nie chodzi tutaj o ciągłe odwoływanie wizyt i przekładanie ich na inny termin. W końcu nie da się całkiem uciec od nieprzyjemnych rzeczy, bo można je tylko oddalić, a to nie rozwiązuje sprawy. Musimy inaczej zawalczyć z dentystą, a zrobimy to z pomocą szczoteczki do zębów, pasty, nici dentystycznej i płynu. Jeśli bowiem będziemy regularnie i odpowiednio korzystać z tych wszystkich akcesoriów, wcale nie będziemy musieli często chadzać do stomatologa. W końcu do jego gabinetu udajemy się zwykle dopiero wtedy, gdy zęby zaczynają nas pobolewać. A dlaczego bolą nas zęby? Bo – nie myjemy ich, nie dbamy o nie i jemy niewłaściwie produkty. Obecnie szczoteczka soniczna uchodzi za najlepszy środek do czyszczenia zębów.

Rodzaje szczoteczek sonicznych

Już teraz przekonajmy się więc do swojej szczoteczki i korzystajmy z niej po każdym posiłku, a nie jedynie z samego rana. Szczególnie przypominajmy sobie o wieczornym myciu zębów i po nim nic już nie jedzmy, by bakterie nie mogły namnożyć się w naszej jamie ustnej. Uważajmy też na słodycze, bo one są odpowiedzialne za wywoływanie próchnicy. Wtedy szczoteczka soniczna niewiele pomoże. Jeśli już musimy czasem zjeść coś słodkiego, przygotujmy sobie to sami i nie dodawajmy do tego białego, zwykłego cukru. Zastosujmy jego zdrowszy odpowiednik – ksylitol, który potrafi nawet walczyć z próchnicą. To niesamowite, że cukier brzozowy może nas przed nią uchronić. Dużo opisów szczoteczek znajdziemy na stronie https://szczoteczka-soniczna.edu.pl Wyróżnione są tam różne modele i ich właściwości.

Jeśli w ten sposób zadbamy o swoje zęby, do dentysty będziemy musieli się wybrać jedynie na przegląd, który wykonujemy tylko raz na pół roku. Nawet on przestanie być dla nas straszny, skoro nasze szczoteczki i inne akcesoria uchronią nas przed poważniejszymi dolegliwościami i chorobami. Szczoteczki kupujmy zawsze w sprawdzonych sklepach.