Zostało udowodnione klinicznie, że szczoteczka soniczna idealnie sprawdza się również w przypadku osób noszących aparaty ortodontyczne. Dynamiczna akcja czyszczenia Sonicare ułatwia szczotkowanie. Mycie zębów dzięki połączeniu wysokiej prędkości i dynamicznej akcji czyszczenia, staje się dużo łatwiejsze. To generuje silne działanie, dzięki temu płyn dociera głęboko między zęby, poniżej linii dziąseł i wokół nawiasów.

Jeśli masz protezę, również taka szczoteczka do zębów jest idealna dla Ciebie. Zaawansowane działanie czyści wszystkie zęby i dziąsła. Badania laboratoryjne wykazały również, że taka szczoteczka soniczna jest bezpieczna dla koron, cementu i szkliwa zębów.

Jaką szczoteczkę wybrać?

szczoteczka do zębówElektryczna i soniczna szczoteczka do zębów oferują niesamowitą gamę opcji czyszczenia zębów, dziąseł i języka, aby pomóc utrzymać zdrową jamę ustną i olśniewać niesamowitym uśmiechem. Mimo to, niektórzy ludzie zastanawiają się, czy wyższe koszty tych urządzeń są w rzeczywistości warte. Szczoteczki do zębów elektryczne i dźwiękowe są lepsze, ponieważ mycie zębów jest dużo bardziej skuteczne, bez względu na to jaką technikę szczotkowania wybierzemy.

Wielu z nas nie ma prawidłowej techniki czyszczenia zębów. Badania pokazują, że w rzeczywistości około dziewięćdziesiąt procent ludzi źle szczotkuje swoje zęby. To może wydawać się trudne do zaakceptowania, ale taka jest niestety prawda. Pomimo postępu w budowie włókien i szerokiego wyboru szczoteczek manualnych, wielu z nas nie myje zębów wystarczająco długo. Najczęściej chcemy przyspieszyć ten proces i nie czyścimy każdego zęba wystarczająco długo. Innym problemem jest to, że zbyt mocno naciskamy szczoteczką na powierzchnię zębów. Zbyt mocne mycie zębów może zniszczyć zęby i dziąsła.

Działanie szczoteczki sonicznej

W związku z tym zarówno elektryczna szczoteczka do zębów, jak i soniczna jest dobrą inwestycją. Pozwala wyeliminować powyższe problemy, jeśli będziemy myć zęby zgodnie z dołączoną instrukcją. Biorąc pod uwagę koszty przyszłych zabiegów stomatologicznych, by leczyć problemy związane ze słabą techniką szczotkowania, koszt elektrycznej szczoteczki do zębów lub dźwiękowej jest naprawdę minimalny.

Innym powodem, dla którego elektryczna szczoteczka do zębów i soniczna jest mądrą inwestycją, ponieważ czyścimy powierzchnię zębów lepiej niż szczoteczką manualną, bez względu na to czy Twoja technika szczotkowania jest dobra czy nie.

Zwykła manualna szczoteczka do zębów wykonuje 300 uderzeń na minutę. Elektryczna szczoteczka do zębów wytwarza natomiast około 3000-7000 uderzeń na minutę, ponieważ zawiera obrotową głowicę zelektryfikowaną. Zaś szczoteczka soniczna jest najbardziej komfortową ze wszystkich trzech wymienionych, wytwarza bowiem 30000-40000 drgań na minutę dzięki głowicy obrotowej, która oferuje większą moc czyszczenia poprzez większe wibracje.

Comments are closed.