Naukowcy o naszych zębach

On Czerwiec 2, 2016, in Higiena jamy ustnej, by zdrowezeby

Paleontolodzy przeprowadzili do dziś rzetelne badania specjalistyczne na podstawie na wykopanych szczątkach wielkich gadów. Dzięki tym badaniom są w stanie naprawdę sporo wyciągnąć informacji w sprawie ich wyglądu, wzrostu, tego co jadły i zasad funkcjonowania każdego dnia. Paleontolodzy mają informacje, czy były mięsożerne czy jedzące rośliny. A to wiadomo przede wszystkim z racji tego, że mamy informację o tym jakie posiadały uzębienie – duża grupa jadła mięso, a duża nie. Z pewnością ciekawe jest to, czy nasze zęby powiedzą nam, do jakiej kategorii przynależymy naturalnie. Dużo ludzi twierdzi, że jesteśmy mięsożercami, ponieważ tak chciała natura, jednakże wychodzi, że niewiele w tym prawdy…

Odżywianie a stan jamy ustnej

Biorąc na tacę dzisiejszy sposób odżywiania, to ma się rozumieć jest on wyjątkowo zmienny – jest zależny od lokalizacji, od zwyczajów, od wiary, od rodziny i wieloletnich przyzwyczajeń. Ludzie spożywają sporo mięsa i nie wyobrażają sobie inaczej, są również inni ludzie, które całkowicie rezygnują z jedzenia mięsa, a poniekąd również wszystkich żywności pochodzenia zwierzęcego (np. weganie). Diet jest rzeczywiście cała masa i ciężko stwierdzić, które są ludzkie gatunkowo określone potrzeby odnośnie jedzenia, skoro to mocno indywidualna problematyka. Inni mieszkańcy naszej planety posiadają instynkty, który mówi im co można jeść oraz co z tego jest konieczne, ale niestety ludzie tego nie mają – co zrobić? Na pewno nie jest to proste.

Jak myć zęby?

Specjaliści z tego powodu zbadali – doszli do wniosku, że zęby pokażą prawdę i tylko dentysta – powie nam jak szczotkować zęby, jak dbać o nasze „kły”, a także co jeść – nie tylko z racji tego, że ma wiedzę na temat tego, które składniki są zbawienne dla naszego uzębienia, ale też sprawdzi który rodzaj ząbków posiadamy… No tak , ale co w kwestii naszych zębów i mięsa? Faktem jest, że mięsożercy mają spiczaste kły, żeby mogły nimi zjeść pokarm – wydedukujecie prawdopodobnie – |człowiek też ma kły! – ale!! Fakt jest taki, że homo sapiensa zęby trzonowe będą totalnie bezużyteczne w momencie, gdyby rzeczywiście trzeba by ugryźć surowe mięso. Prawdziwe informacje są różne – nasze zęby trzonowe są płaskie i ich zadanie jest takie, żeby miażdżyć żywność – bardziej podobni jesteśmy więc do osobników jedzących same rośliny. Kontrargumenty mięsożercy zawsze znajdą. Nawet ci, którzy znają się na rzeczy, bo są na przykład – dentystami!

Tagged with:  

Comments are closed.