W tym artykule chcę rozpocząć dyskusję na temat różnic między Oral-B Black 7000 i Philips Sonicare Flexcare Platinum. Wiem, że istnieje artykułów porównujących te szczoteczki, ale warto zapoznać się z pełnym porównaniem tych dwóch bardzo dobrych elektrycznych szczoteczek do zębów. Szczoteczka do zębów Oral-B Black 7000, ale również Philips Sonicare Flexcare Platinum mają dużo energii, ale nie ma między nimi różnicy. Oral-B Black 7000 pulsuje 40 000 razy na minutę i wykonuje 8800 ruchów oscylacyjnych na minutę, ta liczba ruchów jest ogromna i szybko więc widać poprawę po szczotkowaniu nią.

Porównanie szczoteczek

szczoteczka do zębówOba przedstawione produkty można znaleźć na stronie http://szczoteczka-elektryczna.edu.pl Z drugiej elektryczna szczoteczka do zębów Philips Sonicare Flexcare Platinum wykorzystuje technologię soniczną, zapewniając 31 000 ruchów na minutę, co jest wystarczające dla pełnego czyszczenia zębów. Oral-B współgra z większością końcówek do szczoteczek Oral-B: Floss Action, Precision Clean, Sensitive, Power Tip, ProWhite, Dual Clean, Deep Sweep i Ortho. To dlatego, ta szczoteczka do zębów jest tak popularna. Szczoteczka do zębów Flexcare Platinum również pracuje z większością główek szczoteczek Philips: DiamondClean, InterCare, ProResults, Sensitive, Standard, Compact. Elektryczna szczoteczka do zębów Sonicare Flexcare Platinum oferuje 3 tryby czyszczenia: czyste, białe i opieka dziąseł. Oral-B Black 7000 ma więcej trybów czyszczących niż inne szczoteczki elektryczne w tym momencie i dlatego uważam, że jest lepsza od szczoteczki Philips Sonicare Flexcare Platinum, jeśli chodzi o tryby czyszczenia.

Ostateczny werdykt

Pamiętajmy jednak, że elektryczna szczoteczka do zębów Oral-B Black 7000 ma tylko 1 standardową intensywność, chociaż ta szczoteczka elektryczna jest najbardziej zaawansowana. Z drugiej strony elektryczna szczoteczka do zębów posiada 3 tryby intensywności (niskie, średnie, wysokie) i dzięki temu, ta szczoteczka do zębów jest ciekawsza. Można również wymieszać 3 tryby czyszczenia z trybami intensywności i wyczyścić zęby dokładnie tak, jak chcesz. Elektryczna szczoteczka do zębów Oral-B Black 7000 posiada ciekawy, mały gadżet SmartGuide, który pokaże liczniki i poinformuje Cię, gdy zalecane 2 minuty szczotkowania już minęły, ale także wtedy, gdy masz zmienić czyszczoną powierzchnię. Z kolei szczoteczka do zębów Flexcare Platinum posiada timer 30 sekund (Quadpacer) i 2-minutowy zegar (Smartime) informujące, kiedy zmienić szczotkowaną powierzchnię i kiedy przestać. Osobiście uważam, że lepiej jest mieć te liczniki proponowane przez szczoteczkę Flexcare Platinum. Obie firmy oferują 2-letnią gwarancję.

Comments are closed.