Pielęgnacja zębów przy pomocy irygatorów

On Kwiecień 16, 2018, in Higiena jamy ustnej, by zdrowezeby

Szczoteczką do zębów nie da się nigdy w pełni dokładnie oczyścić całej jamy ustnej. Oczywiście gdyby ktoś trzymał ją w swojej buzi przez kilkadziesiąt minut, prawdopodobnie w końcu osiągnąłby swój efekt, jednak przy okazji podrażniłby dziąsła czy język. Lepszym rozwiązaniem wydaje się być zastosowanie prostego i praktycznego irygatora. Irygator dentystyczny wywołał prawdziwą rewolucję w dziedzinie pielęgnowania uzębienia, dlatego już niedługo stanie się on produktem tak samo popularnym jak szczoteczka do zębów.

 

Systematyczna pielęgnacja jamy ustnej przeprowadzana poprzez użytkowanie irygatorów potrafi znacząco i zauważalnie poprawić kondycję i stan wszystkich dziąseł. Strumieniem wody, wypływającym z urządzenia, można je właściwie oczyścić, jednocześnie nie doprowadzając do żadnych podrażnień. Szczoteczką do zębów nie dałoby się tego zrobić aż tak delikatnie i aż tak efektywnie. Irygator dentystyczny ma nad nią przewagę jeszcze z jednego względu – on zarówno czyści, jak i masuje dziąsła. Poprawia ich ukrwienie, dzięki czemu stają się one solidnym i wytrzymałym podłożem dla korzeni zębów. Regularny masaż skutkuje też wzmocnieniem się dziąseł. Niektóre badania uznały nawet, iż irygatory potrafią zwalczać paradontozę oraz jej zapobiegać. Warto je więc stosować z wielu powodów.

 

Aktualnie wyróżnia się dwie odmiany irygatorów – irygatory stacjonarne oraz irygatory bezprzewodowe. Pierwsze są zasilane sieciowo, a w ich składzie można znaleźć bazę, pojemnik na wodę i rączkę ze specjalnym wężykiem. Ich przeznaczeniem ma być użytkowanie domowe, czyli codzienne. Nie zmniejsza ono bowiem skuteczności takiego irygatora i nie osłabia jego właściwości. Inaczej jest natomiast z irygatorami bezprzewodowymi, które z założenia mają być stosowane „od czasu do czasu”. Nie są one już aż tak bardzo wytrzymałe i solidnie wykonane, ale za to wykazują się niską wagą, podręczną konstrukcją i niewielkim rozmiarem. To doskonały produkt dla osób spędzających sporą ilość czasu w podróży i poszukujących artykułów praktycznych.

Tagged with:  

Comments are closed.