Profesjonalne wybielanie zębów

On Wrzesień 7, 2015, in Wybielanie zębów, by zdrowezeby

Wybielanie zębów nie jest trwałym rozwiązaniem. Plamy wrócą. Jeśli palisz lub spożywasz dużo barwiących pokarmów lub napojów, możesz zobaczyć, że biel zaczyna zanikać w ciągu zaledwie jednego miesiąca. Jeśli będziesz unikać źródeł tych przebarwień, może nie potrzebował powtórzyć wybielenia zębów przez 6 do 12 miesięcy. Ponownie możesz przeprowadzić wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym lub w domu.

Jesz masz wykonany na zamówienie ustnik i środek wybielający w domu, możesz wybielić zęby tak często, jak trzeba. Omów harmonogram wybielania zębów z dentystą. Może mówić o tym, jakie produkty wybielające będą najlepsze dla Ciebie. Mało prawdopodobne jest, aby wybielanie zębów powodowało poważne działania niepożądane, chociaż zęby niektórych ludzi mogą stać się bardziej wrażliwe na krótką chwilę. Można również uzyskać łagodne podrażnienie dziąseł.

Czy można wybielać zęby będąc w ciąży?

pasta wybielającaKobiety nie powinny mieć wybielanych zębów w czasie ciąży. Bowiem efekt wybielającego materiału na rozwój płodu nie jest jeszcze znany. Ta procedura kosmetyczna powinna więc być odłożona po porodzie. Jeśli czujesz, że Twoje zęby potrzebują wybielenia, skontaktuj się z dentystą, aby omówić procedurę. Napoje, żywność, papierosy powodują, że z czasem zęby stają się żółte. Jeśli jednak chcesz mieć białe zęby, najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do dentysty na wybielanie zębów. Dentysta może stosować wybielacze o silnej koncentracji  nadtlenku wodoru lub nadtlenku mocznika, czasami wraz ze światłem przyspieszającym proces wybielania.

Twoje zęby będą zauważalnie bielsze po zakończeniu leczenia, choć dentysta może zaproponować więcej niż jeden zabieg, jeśli Twoje zęby znacznie pożółkły. Dentysta może również zapewnić Państwu wybielanie zębów w domu dzięki niestandardowemu zestawowi z ustnikiem i żelem wybielającym, który ma niższe stężenie nadtlenku wodoru niż leczenie w gabinecie. Nosząc ustnik wypełniony żelem do wybielania codziennie przez kilka tygodni, można uzyskać bielszy uśmiech.

Wybielanie w gabinecie dentystycznym

Ten rodzaj wybielania trwa dłużej niż leczenie w gabinecie, ale wciąż może dać jaśniejszy uśmiech w zaledwie dwa lub trzy tygodnie. Istnieje również coraz większa gama produktów do wybielania, które można kupić w aptece lub w supermarkecie, od pasków do wybielania, przez płyny i pasty do zębów, do nawet długopisów wybielających. Zawierają one niższe stężenie środka wybielającego, a często pasty zawierają składniki ścierne do usuwania plam z powierzchni szkliwa zębów. Dobrym rozwiązaniem dla stopniowego wybielania jest pasta do zębów Colgate® Optic White® Whiten and Protect, wybiela zęby i chroni przed przyszłymi plamami na powierzchni zębów.

Comments are closed.