Wygląd zewnętrzny na pewno jest dla ciebie ważny, dlatego pilnujesz również tego, jak wyglądają twoje zęby. Kontrolujesz ich stan, chodzisz do dentysty i starasz się reagować, widząc, że twoje zęby tracą swój biały kolor. W końcu zawsze możesz go zmienić, bo na to pozwala ci wybielanie zębów, jednak powinieneś uniknąć takiej sytuacji, w której byłbyś zmuszony to zrobić. W tym celu dowiedz się, co może niekorzystnie wpłynąć na barwę twojego szkliwa nazębnego.

Kolor zębów – co na niego wpływa?

Po pierwsze – używki. To one zawsze będą ci szkodzić, więc nie przyniosą nic dobrego twoim zębom. Bardzo możliwe jest jednak, że dalej palisz papierosy, bo to dość popularny i często występujący nałóg. Zawsze możesz go jednak pokonać, zdobywając do tego pewną motywację. Jeśli zdrowie nie jest dla ciebie zbyt ważne, pomyśl chociażby o swoim wyglądzie i o tym, jak mogłyby się prezentować twoje zęby, gdybyś tylko nie palił. Już to powinno cię zachęcić do odstawienia papierosa, gdyż zawarte w nim substancje smoliste oraz nikotyna mogą znacząco wpłynąć na odcień szkliwa.

Nieprzyjemny żółty

Nie będzie to oczywiście wpływ pozytywny, bo papierosy sprawiają, że zęby przybierają żółty lub nawet czarny odcień. Gdy już je odstawisz, ale dalej będziesz chciał postawić na wybielanie zębów, zastanów się, czy aby przypadkiem nie pijesz zbyt dużo kawy. Ona ma bardzo mocny i intensywny barwnik, dlatego może przebarwić twoje zęby i je poczernić. Oczywiście kawa nie jest szkodliwym napojem (ten mit został już dawno obalony), jednak powinieneś z nią uważać i pić ją jedynie sporadycznie bądź spożywać ją przez słomkę. Dzięki temu nie dopuścisz do tego, by czarny wywar miał kontakt z twoimi zębami i je jakoś przebarwił.

Skoro więc możesz uniknąć efektu przebarwionych zębów, zrób to, a żadne wybielanie zębów nigdy nie będzie ci potrzebne. Uważaj szczególnie na używki, bo one nie dadzą ci nic dobrego, a jedynie zabiorą ci zdrowie oraz dobry wygląd. Pogorszą stan i wygląd twoich zębów, o które starasz się przecież dbać. Oszczędź im więc cierpienia, rezygnując z używek.

Comments are closed.