Szczoteczka jednopęczkowa – jak to działa?

On Styczeń 3, 2017, in Mycie zębów, by zdrowezeby

Jeśli nie przepadamy za bardzo za tymi bardziej nowoczesnymi i specjalistycznymi sprzętami, prawdopodobnie jesteśmy miłośnikami zwyczajnych i klasycznych rozwiązań. To je stosujemy nawet przy codziennej pielęgnacji, więc nie interesują nas udoskonalone szczoteczki elektryczne czy soniczne, skoro dalej wybieramy te manualne. Jednak nawet ich znajdujemy teraz w sklepach całkiem sporo, także musimy odpowiednio dopasować ich rodzaj do swoich potrzeb. Być może to jednopęczkowa szczoteczka do zębów będzie dla nas właściwa.

Dla kogo szczoteczka jednopęczkowa

Kiedy przyda nam się taka szczoteczka? Dla kogo jest ona polecana? Otóż sprawdzi się u nas, jeżeli mamy krzywy zgryz i nie potrafimy go rzetelnie doczyścić klasyczną szczoteczką z oddzielną główką. Jednopęczkowa szczoteczka łączy za to tę szyjkę z główką, tworząc z nią całość, którą możemy dojechać w każde miejsce. Mając nierówny zgryz, na pewno często nie potrafimy dotrzeć do okolic szyjek zębowych lub okolic zębów trzonowych, a jednak tą szczoteczką jesteśmy w stanie to zrobić. Nie bez znaczenia jest też jej rozmiar, gdyż jej główka jest widocznie mniejsza od główki standardowego przedmiotu.

Zalety tego typu mycia

Szczoteczka do zębów jednopęczkowa poradzi sobie więc z naszym uzębieniem nawet wtedy, gdy mamy na nim aparat ortodontyczny lub posiadamy implanty albo mostki dentystyczne. Jej włosie zdoła objąć wyłącznie jednego naszego zęba, dlatego każdego z nich będziemy mogli doczyścić z każdej strony, nie uszkadzając przy tym np. swojego aparatu nazębnego. Nasza codzienna pielęgnacja zębów wreszcie stanie się właściwa, bo w końcu będzie bardzo dokładna.

Oczywiście jeśli nie mamy większych problemów z zębami czy dziąsłami, nie musimy sięgać po aż tak specjalistyczne produkt. Ich stosowanie zaleca się wyłącznie tym, którzy mają właśnie krzywy zgryz i np. starają się go zwalczyć z pomocą aparatów nazębnych. Jednopęczkowa szczoteczka do zębów poradzi sobie nawet w takich przypadkach, czyszcząc wszystkie miejsca dokładnie, aczkolwiek bardzo delikatnie. Na pewno nie zaszkodzi ona nam samym.