Wybielanie zębów jest procesem, o którym słyszy się wiele historii, ale w rzeczywistości niewiele osób ma pojęcie o różnicach między różnymi metodami, a powinni to wszystko wiedzieć zanim zdecydują się na ten prosty zabieg. W celu wyjaśnienia paru kwestii odnośnie zabiegu wybielania zębów, musimy mieć świadomość i wiedze o kilku rzeczach. W gabinecie stomatologii estetycznej wybielanie zębów dentysta podczas wstępnej konsultacji zaproponuje Ci zdjęcie, na którym zobaczysz możliwą zmianę i efekty ewentualnego zabiegu.

Czy wybielanie naprawdę działa?

białe zębyPamiętaj, że możliwe jest rozjaśnienie zębów o kilka tonów, jeżeli myślisz, że osiągniesz kolor śnieżnobiały jak z reklam – to wiedz, ze nie raz może nie być to realnym do osiągnięcia – każdy ma bowiem inne zęby, każdy ma inny naturalny kolor, a do tego to, co widzimy w telewizorze czy w czasopismach jest często podkolorowane i nawet piękne modelki czy aktorzy nie mają aż tak świetliście białych zębów! (Przy okazji – naprawdę inteligentny człowiek nie powinien bezkrytycznie wierzyć we wszystko, co widzi w mediach…)

Koszt zabiegów

Przed przystąpieniem do wybielania zębów lekarz stomatolog stosuje specjalny żel, który nakłada się na dziąsło wokół zębów, a który działa ochronnie i zapobiega jakimkolwiek uszkodzeniom tkanej w jamie ustnej. Kolejnym preparatem jest żel do wybielania zębów. Żele te zawierają między innymi wodór lub nadtlenek karbamidu i oczywiście są nanoszone na powierzchnię zębów. Po nałożeniu preparatu do wybielania zębów, dentysta naświetla specjalną lampą zęby i w ten sposób aktywuje i przyspiesza działanie preparatu wybielającego. Wybielanie zębów za pomocą specjalnej lampy odbywa się trzy razy przez piętnaście minut.

Jak często można wybielać zęby?

Ilość naświetlania może zwiększona do maksymalnie czterech razy po piętnaście minut. Ilość i długość naświetleń jest oczywiście uzależniona od przebarwień zębów oraz od tego, jakie mamy oczekiwania co do odcienia – jeżeli chcemy by nasze zęby były jaśniejsze załóżmy jedynie o ton lub dwa, to oczywiście cały zabieg będzie trwał o wiele krócej aniżeli zabieg, podczas którego będziemy chcieli rozjaśnić zęby o kilka tonów. Jeszcze kilka ważnych informacji: używanie preparatu do wybielania i naświetlenia lampą są w pełni bezpieczne dla zębów i dziąseł; zabieg ten nie jest inwazyjny dla zębów i daje idealny uśmiech; profesjonalne czyszczenie zębów jest zalecane przed każdym wybielania. Potem oczywiście należy w odpowiedni sposób dbać o zęby, by efekt zabiegu utrzymał się jak najdłużej.

Comments are closed.