Elektryczne szczoteczki do zębów stały się bardzo popularne w ostatnich latach. Niektórzy nawet mówią, że ta szczoteczka do zębów zapewnia doskonałą opiekę stomatologiczną. Ideą tej szczoteczki jest usunięcie płytki nazębnej i stymulowanie dziąseł. Większość szczoteczek uczyni Twoje zęby czyste, jeśli wiesz jak z nich korzystać. Najważniejszą zaletą szczoteczek manualnych jest koszt i dostępność. Taka szczoteczka do zębów jest niedroga i dostępna. To jest szczoteczką, którą poleci większość stomatologów poleci. Elektryczna szczoteczka do zębów może być po prostu zbyt droga dla wielu ludzi, więc miło jest wiedzieć, że można doskonale wyczyścić też zęby stosując zwykłą szczoteczką manualną. Kolejną ważną zaletą szczoteczki manualnej jest to, że łatwo jest ją wziąć ze sobą podczas podróży. Nie jest tak nieporęczna jak czasami elektryczna szczoteczka do zębów.

Prawidłowe mycie zębów

szczoteczka do zębówW ten sposób możesz dalej kontynuować swoje dobre nawyki pielęgnacyjne jamy ustnej. Kładą też mniejszy nacisk na zęby i dziąsła. Możesz poczuć jak mocno trzymasz szczoteczkę. To pomaga uniknąć zbytniego nacisku na zęby. Niektóre modele elektryczne tego nie zapewniają. Umieszczenie zbyt dużego nacisku na zęby może niekorzystnie wpłynąć na szkliwo zębów, co powoduje ból, wrażliwość i zwiększone ryzyko próchnicy. Zwykła manualna szczoteczka do zębów jest też dobra dla dzieci. Nawet małe dzieci mogą korzystać z ręcznych szczotek bezpiecznie i skutecznie, gdy ich się tego nauczy. Niemniej jednak należy zauważyć, że istnieją pewne sytuacje, w których elektryczna szczoteczka do zębów ma wyraźną przewagę. Polecamy ją ludziom, którzy nie mogą skutecznie myć zębów zwykłą szczoteczką do zębów. Osoby starsze lub osoby, które mają mniejszą sprawność manualną, np. z powodu zapalenia stawów, powinni korzystać z elektrycznej szczoteczki do zębów. Dzięki temu skuteczniej wyczyszczą zęby niż zwykłą szczoteczką manualną.

Elektryczne szczoteczki w domu

Osoby z ograniczoną możliwością poruszania swoimi barkami, ramionami i dłońmi mogą korzystać z elektrycznej szczoteczki do zębów z większym uchwytem. Dziś elektryczna szczoteczka do zębów wyposażona jest w wiele funkcji. Mają też ładne dodatki, czujniki ciśnienia, które mówią Ci, czy myjesz zęby zbyt mocno lub czasomierze, które wskazują, czy myjesz zęby już wystarczająco długo (pełne 2 minuty). Ma to bezpośredni wpływ na to, że ta szczoteczka do zębów rzeczywiście dobrze czyści zęby. Elektryczne szczoteczki do zębów starają się stymulować dziąsła i zęby dzięki różnym konfiguracjom włókien. Nawet najtańsza elektryczna szczoteczka do zębów sprawi, że Twoje zęby będą zawsze czyste, ale może trzeba będzie włożyć nieco wysiłku, by dotarła również do trudno dostępnych miejsc.

Comments are closed.